ekloges-tee paravan

Πέντε παρατάξεις θα συμμετάσχουν στην Κέρκυρα στις εκλογές για το τοπικό όργανο του ΤΕΕ, οι οποίες έχουν προγραμματιστεί να γίνουν στις 3 Νοεμβρίου. Την ίδια ημέρα θα γίνουν και οι εκλογές για τα μέλη της Κεντρικής Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ.

 

Στην εκλογική διαδικασία που θα διεξαχθεί πανελλαδικά, θα αναδειχθούν τα μέλη των αντιπροσωπειών των 17 Περιφερειακών Τμημάτων του ΤΕΕ και τα αιρετά μέλη των Πειθαρχικών Συμβουλίων, που εδρεύουν στην έδρα κάθε Περιφερειακού Τμήματος του ΤΕΕ. Η προθεσμία για την υποβολή των υποψηφιοτήτων έληξε χθες Τρίτη, και στην Κέρκυρα κατατέθηκαν 5 υποψηφιότητες συνδυασμών για την αντιπροσωπεία του Περιφερειακού Τμήματος Κέρκυρας και 4 υποψηφιότητες συνδυασμών για το Πειθαρχικό Συμβούλιο.
Η παράταξη του νυν προέδρου Νίκου Τρίαντου, Προοδευτική Ενότητα Μηχανικών, συμμετέχει και σε αυτές τις εκλογές με 25 υποψήφιους μηχανικούς (πολλοί εκ των οποίων πρόσκεινται από χώρους της ευρύτερης κεντροαριστεράς, το ΚΙΝΑΛ και το ΣΥΡΙΖΑ), η παράταξη «Δημοκράτες Κερκυραίοι Μηχανικοί» (με πολλά στελέχη να προέρχονται από το χώρο της Ν.Δ. αλλά όχι μόνο) κατεβαίνει με 24 υποψήφιους, η Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση Μηχανικών (πρόσκειται στο ΚΚΕ) με 4 υποψήφιους, ο συνδυασμός «Δυναμικοί Αδέσμευτοι Μηχανικοί» με 16 και η «Ενότητα για την ανατροπή» με 12.



Ποιοι είναι οι υποψήφιοι για το περιφερειακό τμήμα του ΤΕΕ

1. ΔΗμοκράτες ΚΕρκυραίοι Μηχανικοί (ΔΗ.ΚΕ.Μ.)

1. ΑΛΕΓΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
2. ΑΝΘΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ
4. ΑΣΠΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ
5. ΔΑΛΙΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
6. ΖΕΡΒΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
7. ΘΕΟΔΟΣΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ
8. ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
9. ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ
10. ΚΑΡΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ – ΜΑΡΙΑ
11. ΚΑΡΔΟΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
12. ΚΟΡΩΝΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
13. ΛΑΒΡΑΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ – ΣΠΥΡΙΔΩΝ
14. ΜΑΚΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
15. ΜΟΥΜΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
16. ΜΠΑΛΑΤΣΙΝΟΣ ΑΛΚΙΝΟΟΣ
17. ΜΠΑΤΣΟΥΛΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
18. ΝΑΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
19. ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
20. ΡΟΥΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
21. ΡΟΥΣΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
22. ΡΩΣΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
23. ΤΣΙΠΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ
24. ΤΡΕΠΕΚΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

1. ΚΟΥΦΟΓΕΩΡΓΟΥ ΚΟΣΚΙΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑ
2. ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
3. ΜΑΡΚΑΤΗ ΕΛΕΝΗ
4. ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

ΔΥΝ.Α.ΜΗ. Δυναμικοί Αδέσμευτοι Μηχανικοί

1. ΑΠΕΡΓΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΜΑΡΙΟΣ
3. ΒΕΝΤΟΥΡΑ ΛΟΥΚΙΑ
4. ΒΕΝΤΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
5. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΛΙΚΗ
6. ΖΙΑΡΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
7. ΚΑΨΟΚΑΒΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
8. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
9. ΜΠΟΛΟΒΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ- ΜΑΡΙΟΣ
10. ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ
11. ΝΤΟΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
12. ΡΕΒΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4. ΕΝΟΤΗΤΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ

1. ΑΝΘΗ ΜΑΡΙΑ
2. ΑΝΘΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
3. ΒΛΑΧΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ
4. ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5. ΒΟΝΤΕΤΣΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
6. ΔΟΚΑΝΑΡΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
7. ΔΡΑΓΑΝΙΓΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
8. ΜΕΣΗΜΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
9. ΜΠΑΡΟΥΞΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
10. ΠΑΓΙΑΤΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
11. ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
12. ΡΟΥΒΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
13. ΣΑΜΟΪΛΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ – ΗΛΕΚΤΡΑ
14. ΣΠΙΝΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
15. ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
16. ΤΣΟΤΣΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

5. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Π.Ε.Μ.Κ.)

1. ΓΚΙΑΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
2. ΓΟΥΔΕΛΗ ΚΟΡΙΝΑ
3. ΖΟΛΩΤΑ ΑΓΑΘΗ
4. ΚΑΒΒΑΔΙΑ ΕΛΕΝΗ
5. ΚΑΡΑΜΑΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ – ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6. ΚΑΣΙΜΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
7. ΚΕΦΑΛΩΝΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
8. ΚΟΣΚΙΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
9. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ
10. ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
11. ΛΙΝΑΡΔΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
12. ΜΑΡΤΖΟΥΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
13. ΜΕΤΑΛΛΗΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
14. ΠΑΡΓΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
15. ΠΕΒΕΡΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
16. ΠΡΙΦΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
17. ΠΡΟΒΑΤΑ ΕΛΕΝΗ
18. ΡΑΨΟΜΑΝΙΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
19. ΡΟΥΒΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
20. ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ
21. ΤΡΙΑΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
22. ΤΣΟΛΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ
23. ΦΩΤΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
24. ΧΑΛΜΟΥΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
25. ΨΑΡΡΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ

 

 


 

Υποψήφιοι για το Πειθαρχικό Συμβούλιο

 

 

ΔΗμοκράτες ΚΕρκυραίοι Μηχανικοί (ΔΗ.ΚΕ.Μ.)

• ΔΕΜΠΟΝΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ
• ΘΥΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
• ΛΕΥΚΑΔΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΟΣ
• ΣΟΥΡΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΟΣ
• ΤΣΑΓΓΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔΥΝ.Α.ΜΗ. Δυναμικοί Αδέσμευτοι Μηχανικοί

• ΣΠΙΤΙΕΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΕΝΟΤΗΤΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ

• ΒΟΝΤΕΤΣΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Π.Ε.Μ.Κ.)

• ΓΟΥΔΕΛΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ
• ΚΑΣΙΜΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
• ΜΕΡΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
• ΜΠΟΛΕΤΣΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ